0372-55-81-51(56), 099-639-09-86,
050-668-19-79
Пн-Пт: 9.00-19.00. Сб: 9.00-16.00. Нд: Вихідний

Інгалятори

Інгалятори

Які бувають інгалятори?

Існують три основні типи інгаляторів:
 

-парові (тепловологі) інгалятори
-ультразвукові небулайзери
-компресорні небулайзери

 
 
Парові інгалятори
 
Є найбільш простим і поширеним видом інгаляцій, особливо в домашніх умовах. Чинним фактором є водяна пара, температура якої на виході з інгалятора дорівнює 57-63ºС. Вдихувані людиною пари викликають розширення судин в підслизовій оболонці верхніх дихальних шляхів, в результаті чого посилюється кровообіг і метаболізм в слизових оболонках, виявляє в певній мірі місцеву болезаспокійливу дію. Тобто суть дії парових інгаляцій - фізіотерапевтичний вплив на організм людини.

Протипоказаннями для парових інгаляцій є:
 -деякі захворювання серцево-судинної системи
-ослабленим пацієнтам
-схильність до кровотеч (захворювання крові, а також вірусні захворювання дихальних шляхів)
-грип
-туберкульоз
 Таким чином, застосування парових інгаляцій обмежується лікуванням деяких хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів і функцією зволоження.
 

 
Ультразвукові інгалятори
 
Проводять аерозоль за рахунок вібрації пьєзоелемента, який передається на поверхню розчину, де і відбувається утворення аерозольної хмари. Основною перевагою даного типу інгаляційних систем є їх безшумність під час роботи. Але при цьому ультразвукові небулайзери мають ряд суттєвих недоліків:
 
За рахунок нагрівання розчину в камері відбувається руйнування більшості. лікарських препаратів (гормони, антибіотики, бронхолітики, відхаркувальні, сурфактант, імуномодулятори та ін.).
Неможливість перетворити в аерозоль в'язкі рідини - суспензії і масла (їх використання може вивести з ладу ультразвуковий небулайзер).
 
Таким чином, в ультразвуковому небулайзері можуть використовуватися тільки фізрозчин і мінеральні води, що обмежує його застосування тільки з метою зволоження слизових оболонок.
 

 
Компресорні інгалятори
 
Проводять лікарський аерозоль за рахунок стисненого повітря, що подається в камеру небулайзера під певним тиском. Саме компресорний небулайзер став «золотим» стандартом інгаляційної терапії. Це стало можливим завдяки тому, що в ньому можна використовувати будь-які лікарські розчини без побоювання їх руйнування в камері небулайзера.
Таким чином за допомогою компресорного небулайзера можна застосовувати для лікування органів дихання антибіотики і антисептики, гормони, бронхолітики, відхаркувальні, протикашльові, імуномодулятори, суспензії, сурфактанти, протеолітичні ферменти, антигрибкові, мінеральні води, гіпертонічний розчин і ін.
Простота його використання дає можливість застосовувати його і в ЛПУ і вдома, і дітям і літнім людям.


Чи можна використовувати ефірні масла в компресорному або ультразвуковому інгаляторі?


Через інгалятор (компресорний , ультразвуковий) категорично не можна застосовувати масляні розчини!

Різні масла використовуються для лікування захворювань тільки верхніх дихальних шляхів (для цього використовуються інгалятори в яких застосовується паровий метод інгаляції).


Виберіть підкатегорію

СХЕМА ПРОЇЗДУ